Virtuvės baldai, kaip akį traukiantis interjero akcentas

2016-05-06

Namų erdvės hierarchijoje svetainė tituluojama, kaip socialiausias kampelis, kuriame vyksta ilgi pasibūvamai su šeima bei draugais, tačiau įsirenginėjant savo namus reiktų atkreipti dėmesį į tai kiek daug laiko praleidžiame virtuvėje. Mes virtuvę naudojame ne tik pagal jos paskirtį (gaminame maistą bei valgome), bet dažnai tiesiog leidžiame laiką šnekučiuodamiesi ar dirbdami. Todėl siūlome renkantis virtuvės baldus atsižvelgti į du aspektus: funkcionalumą bei dizainą.

Perkant virtuvės baldus dažnai juos matome kaip ilgaamžę investiciją, kurios neplanuojame keisti ilgus metus, todėl prieš akis iškyla masyvus, tvirti baldai, nepasižymintis įdomiais dizaino sprendimais. Renkantis virtuvės baldus patariame investuoti į patikimą buitinę techniką, tačiau renkantis kitus baldus: stalą, kėdes, lentynas, šviestuvą, aksesuarus nebijokti būti ekspresyviais.

Virtuvės įrengimas paprastai yra smagus užsiėmimas, šio proceso metu galite atskleisti savo kūrybiškiausius sumanymus. Dizaino specialistai teigia, kad kuriant virtuvės interjerą reikia atsižvelgti į bendrą namų interjerą, bet siūloma nebijoti jo peržengti ir būti kuo originalesniais.

Nusprendę kad pagrindiniais virtuvės akcentais bus baldai, renkantis juos verta atsižvelgti į šiuos aspektus: spalvą, formą bei tekstūra. Labai įdomiais akcentais gali tapti šie virtuvės baldai: valgomasis stalas, kėdės, lentynos, šviestuvai. Rinkdamiesi virtuvės stalą, atsižvelkite į virtuvės matmenis: mažoje virtuvėje gražiai atrodys nedidelis dvivietis staliukas, didesnėje virtuvėje gali puikuotis masyvus ąžuolinis (ar kitos medienos stalas). Pirkdami stalą didžiausią dėmesį skirkite jo tekstūrai, pavyzdžiui: natūrali medžio tekstūra į jūsų virtuvę įneš šilumos.

Vienas įdomiausių virtuvės baldų yra kėdė, rinkdamiesi kėdes, baro kėdes, pusbario kėdes nebijokite spalvų, raštų, skirtingų tekstūrų variacijų. Šiandien ypač madinga prie stalo statyti visiškai skirtingas kėdes. Labai efektingai atrodo trys ar daugiau šalia pastatytų skirtingo dizaino kėdžių. Renkantis šį virtuvės baldą atkreipkite dėmesį į sėdimosios dalies spalva bei kojelių medžiagą bei ilgį.

Šviestuvas taip pat gali tapti netikėtu virtuvės interjero dizaino sprendimu. Patariame neapsiriboti lubose įtaisytu apšvietimu bei LED lemputėmis. Investuokite į originalų pakabinamą šviestuvą, kuris taps akį traukiančia detale. Renkantis šviestuvą virtuvei atkreipkite dėmesį į jo formą. Unikalios formos šviestuvas gali tapti pagrindiniu bet kokios erdvės interjero akcentu.